Dr. Pendl & Dr. Piswanger Int. Dr. Pendl & Dr. Piswanger International Vezetői Tanácsadó Kft.

Szenior Befektetési Menedzser (ref.sz. 32098) Kiemelt

Nyomtatás E-mail

Megbízónk egy hazai pénzintézet fejlesztési tőke-befektetője, lefedve számos iparágat: aktív befektető többek között a gépiparban, az energetikában, az egészségügyben, a feldolgozóiparban, valamint a szolgáltatási és technológiai szektorokban is.

Befektetési stratégiájának fókuszában a növekedési, érettebb életciklusban lévő, jellemzően tőkeigényes beruházás előtt álló kis- és középvállalatok állnak, de a társaság szerepet vállal jelentős zöldmezős projektek tőkeági finanszírozásában is.

A Befektetési Igazgatóság szervezetében egy új, megfelelő szakmai tapasztalattal rendelkező Szenior Befektetési Menedzsert kíván alkalmazni.

Feladatok

  • Szakmai elemzések készítése, a befektetési és reorganizációs piac elemzése, változásainak nyomon követése
  • Befektetési célból vonzó iparágak és vállalkozások azonosítása, potenciális ügyletek proaktív felkutatása
  • Befektetési projektek előkészítése, koordinálása, kapcsolattartás a céltársaságok menedzsmentjével, külső szakértőkkel
  • Üzleti tervek elemzése, értékelése, átvilágítások irányítása, részvétel a helyszíni szemlében
  • Befektetési előterjesztések készítése, javaslattétel a befektetési struktúrára
  • Aktív tulajdonosi képviselet a portfóliótársaságok testületeiben

  Elvárások

  • Minimum 5 éves befektetési, pénzintézeti, pénzügyi-gazdasági területen szerzett értékesítői munkatapasztalat (előnyt jelent piacon és a kockázati tőke portfólió kezelésében/befektetési lehetőségek elemzésében és portfólió vállalatokkal történő együttműködésben szerzett gyakorlat, és kapcsolati háló a befektetési piacon)
  • Vállalkozások működésében/működtetésében szerzett tapasztalat
  • Pénzügyi mutatók gyakorlati ismerete és ezek elemzésében szerzett tapasztalat
  • Alapvető befektetési, cégértékelési és cégjogi ismeretek
  • Kiváló tárgyalási, kommunikációs és kapcsolatteremtő képesség
  • Eredményorientált, vállalkozói szemlélet
  • Dinamizmus, pozitív gondolkodás
  • Pro-aktivitás, kezdeményezőkészség
  • Másokat is pozitívan motiváló csapatjátékos
  • Hiteles, rugalmas egyéniség
  • Lojalitás, megbízhatóság, információk bizalmas kezelése
  • A cég által vallott értékek, etikai normák tisztelete és érvényesítése.

Képzettség

  • Felsőfokú pénzügyi vagy közgazdasági szakirányú végzettség
  • MS Office magas szintű ismerete.
  • Aktív, felsőfokú angol nyelvismeret

Amennyiben érdekli ez az izgalmas, összetett feladat, várom jelentkezését szakmai önéletrajzával az eva.szili@intersearch.hu címre.

Utoljára frissítve: csütörtök, 19 szeptember 2019 12:56

Értesüljön időben a Dr. Pendl & Dr. Piswanger híreiről és újdonságairól:

Hívja irodánkat:

+36 1 487 0241