Dr. Pendl & Dr. Piswanger Int. Dr. Pendl & Dr. Piswanger International Vezetői Tanácsadó Kft.

Finanszírozási osztályvezető

Nyomtatás E-mail
  • Ref. 2726
  • Nyelvismeret     Angol
  • Helyszín     Budapest
  • Gazdasági terület     Energetika

Megbízónk az ország egyik legnagyobb, nemzetgazdasági és stratégiai fontosságú vállalatcsoportja. Dinamikus fejlődésének új területe aktív részvétel nagyobb nemzetközi projektekben és cégfelvásárlásokban, amely a jövőben új típusú finanszírozási megoldásokat is igényel. Ezeknek a koordinálására létrehozott önálló csapat élére, a csoportszintű finanszírozással kapcsolatos stratégiai és üzletpolitikai célú tervezési, külső és belső kapcsolattartási, és belső szakmai kontroll tevékenység irányítására a Finanszírozási osztályvezető munkakörbe keresünk jól felkészült, megfelelő tapasztalt szakembert.

Feladatok

  • A pénzügyi tervek alapján meghatározza a finanszírozási igényt, és biztosítja a kapcsolódó csoportszintű információáramlást;
  • Részt vesz a csoportszintű finanszírozási politika kidolgozásában;
  • Ellátja a banki és finanszírozási céllal létrehozott egyéb pénzintézeti kapcsolatokban a Csoport osztályvezetői szintű képviseletét;
  • Javaslatot tesz a Csoport számlavezető és finanszírozó bankjaira, kialakítja, elemzi, egyezteti, és javaslatot terjeszt elő a jelentős projektek finanszírozásához alkalmas hazai és külföldi bankokra és pénzintézetekre, illetve a legelőnyösebb szerződéses kondíciókra;
  • A Csoport felső, illetve a tagvállalatok pénzügyi vezetésével koordinálja a befektetési, üzletfejlesztési, M&A, beruházási és portfólió kezelési feladatokhoz kapcsolódó forrásbiztosítást és finanszírozási konstrukciókat;
  • Értékhatár függvényében döntést hoz a projektfinanszírozás módjáról;
  • Felelős a finanszírozási osztály (jelenleg 6 fő) szakmai irányításáért.

Elvárások, készségek

  • Legalább 8 év szakmai tapasztalat jelentős értékű nagyvállalati finanszírozásban, strukturált finanszírozási, jelentős M&A projektek kidolgozásában, bonyolításában;
  • Legalább 4 év sikeres, eredményes vezetői gyakorlat;
  • Önálló, kezdeményező, proaktív fellépés csoportszintű képviseletben;
  • Hiteles, magabiztos, kommunikációs készség;
  • Rendszerszemlélet, strukturált gondolkodásmód;
  • Erős érdekérvényesítő képesség;
  • Erős priorizáló, koordináló és jó munkaszervező készség;
  • Eredményesen motiváló, inspiráló személyiség.

Végzettségek

  • egyetemi/főiskolai végzettség
  • MS Office (SAP ismerete előny)
  • magas szintű tárgyalóképes angol nyelvtudás
Amennyiben érdekli ez az izgalmas, összetett feladat, várom jelentkezését szakmai önéletrajzával az eva.szili@pendlpiswanger.hu címre.

Amennyiben NEM a fenti pozícióra jelentkezne, de szívesen eljuttatná számunkra életrajzát,
az alábbi e-mail címre tudja küldeni azt:
pandp@pendlpiswanger.hu
Köszönjük!
Utoljára frissítve: vasárnap, 10 szeptember 2017 16:53

Tovább a kategóriában: Mérnök értékesítő »

Értesüljön időben a Dr. Pendl & Dr. Piswanger híreiről és újdonságairól:

Hívja irodánkat:

+36 1 487 0241